przekartkowane

Krew, pot i łzy, czyli po męsku

In Uncategorized on 10 października 2013 at 09:51

Dzisiaj kolejny zestaw. Specjalnie dla mężczyzn. Będą wojny, siłacze, bójki i broń w każdej postaci. Po prostu ostro i dla mężczyzn. A może i dla kobiet? Kto wie… Jedno jest pewne – jak zwykle nie będzie tu pozycji złych, nudnych, niewartościowych. I żadnego Paulo Coelho.

Anthony Burgess „Mechaniczna Pomarańcza”

Klasyka gatunku. Wspaniała uczta literacka, językowa, a do tego świeża i zaskakująca fabuła – pomimo sędziwego wieku tytułu. Polecam obie wersje przekładu nieocenionego Roberta Stillera. Było już o tym tutaj.

mechaniczna-pomarancza-b-iext3932884

Howard E. Wasdin i Stephen Templin „Snajper”

Świetna opowieść o pracy amerykańskich żołnierzy opowiedziana z pierwszej ręki. Oprócz „klasyki gatunku”, znajdziemy tu niemało zwykłych ludzkich rozważań na tematy wszelakie. Ot, żołnierz z duszą.

snajper-opowiesc-komandosa-seal-team-six-b-iext4029614

Misha Glenny „Mroczny Rynek”

Opowieść o najsłynniejszych hakerach świata. Metodycznie spisana historia, bez ocen, bez wartościowania, za to z porządną dawką merytoryki. No i okładka fenomenalna.

ksiazka_679712_9788378810650_mroczny-rynek-cyberzlodzieje-cyberglinia

David Morrell „Rambo. Pierwsza krew”

Trzeba komuś przedstawiać? Klasa sama w sobie. Dla każdego faceta przeczytanie tej książki powinno być ważniejszym wydarzeniem w życiu od pierwszego razu.

indeks

Michael Crichton „Jurassic Park”

Że dla dzieci? Że 15 lat to maksimum wieku, w jakim można się tym zachwycać? Jeżeli tak uważasz, to wracaj do Coelho. Jeżeli zaś chcesz kawał przygody – wskakuj do elektrycznej Toyoty i jedź prosto w paszczę T-Rexa.

MC_hiper_pliki_MC_Jurassic

Pedro Juan Gutierrez „Brudna Trylogia o Hawanie”

No to jest mocne. Książka, która z pewnością przekroczyła niejedną granicę dobrego smaku. Nie brak jej jednak pewnej dozy poetyckości, która sprawia, że jednak warto po nią sięgnąć. No i oczywiście żadne to Crossy czy inne skandalizujące gwiazdki rodem z piaskownicy. To kawał porządnego… pisarstwa.

brudna-trylogia-o-hawanie-b-iext3843695

Jack Higgins „Mroczna strona ulicy”

Sam nie wiem, dlaczego tutaj to umieszczam. Z jednej strony niczym niewyróżniająca się sensacja, ale… chory bym był, gdybym tego nie polecił. Taka dzika karta.

msu

David L. Robbins „Piekielne wody”

Znowu żołnierze, akcje specjalne i jak najbardziej tajne. Ale to, co wyróżnia pozycję to akcja na morzu (zafiksowany jestem) i staranność w odtworzeniu realiów. Za to wielki ukłon. I za okładkę także.

piekielne-wody-b-iext23044721

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.